Transporter (6.x-1.2) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Save
cy: Cadw

en: Paths
cy: Llwybrau

en: Active
cy: Gweithredol

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Key
cy: Allwedd
