Trees (6.x-1.1) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: content
hi: अंतर्वस्तु

en: List
hi: सूची

en: Remove
hi: हटाएँ

en: view
hi: देखें

en: Weight
hi: मान

en: Hierarchy
hi: अनुक्रम

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
hi: दिये गये स्तर पर पृष्ठ पहले महत्त्व से और फिर शीर्षक द्वारा क्रमित हैं |

en: Depth
hi: गहराई

en: none
hi: कोई नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: edit
hi: संपादन करें

en: Outline
hi: रूपरेखा

en: Parent item
hi: मूल जनक वस्तु

en: Add child page
hi: वंशज पृष्ठ जोड़ें

en: Remove from outline
hi: रूपरेखा से निकालें

en: edit order and titles
hi: संपादित क्रम और शीर्षक

en: Default child page type
hi: शाखा पृष्ठ के डिफ़ॉल्ट प्रकार

en: Title changed from %original to %current.
hi: शीर्षक को %original से %current में बदल दिया गया है.

en: No changes were made
hi: कोई बदलाव नहीं किया गया
