Trees (6.x-1.1) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: content
ja: コンテンツ

en: List
ja: リスト

en: Remove
ja: 削除

en: view
ja: ビュー

en: Weight
ja: ウェイト

en: Hierarchy
ja: 階層構造

en: Parent
ja: 親

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
ja: 同じ階層にあるページ間での表示順位を決める、ウェイトを指定してください。ウェイトの数値が小さいほど上部に、大きいほど下部に配置されます。 同じ場合には、タイトルのアルファベット順に配置されます。

en: Depth
ja: 深さ

en: none
ja: なし

en: Settings
ja: 設定

en: edit
ja: 編集

en: Outline
ja: アウトライン

en: Parent item
ja: 上位の項目

en: Add child page
ja: 下位ページの追加

en: Remove from outline
ja: アウトラインからの除去

en: edit order and titles
ja: 並び順とタイトルの編集

en: An error occurred at @path.
ja: @path でエラーが発生

en: Default child page type
ja: デフォルトの下位ページのタイプ

en: Title changed from %original to %current.
ja: タイトルが %original から %current に変更されました。

en: No changes were made
ja: 変更されませんでした
