Trees (6.x-1.1) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: delete
it: elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: content
it: contenuto

en: List
it: Elenco

en: Remove
it: Elimina

en: view
it: mostra

en: Weight
it: Peso

en: Hierarchy
it: Gerarchia

en: Parent
it: Genitore

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
it: Le pagine di un dato livello sono ordinate prima per peso e poi per titolo.

en: Depth
it: Profondità

en: none
it: nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Outline
it: Struttura

en: Parent item
it: Voce padre

en: Add child page
it: Aggiungi pagina figlio

en: Remove from outline
it: Rimuovi dal sommario

en: edit order and titles
it: modifica l'ordine e i titoli

en: An error occurred at @path.
it: Si è verificato un errore in @path.

en: Default child page type
it: Tipo di pagina figlio predefinito

en: Title changed from %original to %current.
it: Titolo cambiato da %original a %current.

en: No changes were made
it: Non è stato apportato alcun cambiamento
