Trees (6.x-1.1) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Title
pt: Título

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Seguinte

en: delete
pt: eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: content
pt: conteúdos

en: List
pt: Lista

en: Remove
pt: Remover

en: view
pt: ver

en: Weight
pt: Peso

en: Hierarchy
pt: Hierarquia

en: Parent
pt: Pai

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
pt: Páginas do mesmo nível são ordenadas primeiro por peso e depois por título.

en: Depth
pt: Profundidade

en: none
pt: nenhum

en: Settings
pt: Definições

en: edit
pt: editar

en: Outline
pt: Estrutura

en: Parent item
pt: Item pai

en: Add child page
pt: Adicionar página filha

en: Remove from outline
pt: Remover da estrutura

en: Tree
pt: Árvore

en: edit order and titles
pt: edite a ordem e os títulos

en: An error occurred at @path.
pt: Ocorreu um erro em @path.

en: Default child page type
pt: Tipo de conteúdo predefinido da página filha

en: Title changed from %original to %current.
pt: O título foi alterado de %original para %current.

en: No changes were made
pt: Não foi feita nenhuma alteração
