Text Review (6.x-1.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Save configuration
ja: 設定を保存

en: enabled
ja: 有効

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: edit
ja: 編集

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Comment
ja: コメント

en: configure
ja: 設定

en: Languages
ja: 言語

en: Match type
ja: 一致タイプ

en: !date by !username
ja: !date - !username

en: revert
ja: 戻す

en: Revision
ja: リビジョン

en: current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Metadata
ja: メタデータ

en: Duplicate
ja: 重複

en: %title has been deleted.
ja: %title は削除されました。

en: Miscellaneous
ja: その他

en: Keyword
ja: キーワード

en: Case insensitive
ja: 大文字と小文字を区別しない

en: Case sensitive
ja: 大文字と小文字の識別

en: export
ja: エクスポート

en: Punctuation
ja: 句読点

en: Compare
ja: 比較

en: User interface text
ja: ユーザーインターフェーステキスト
