Text Review (6.x-1.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (39 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Save configuration
pl: Zachowaj konfigurację

en: enabled
pl: włączone

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Czynności

en: Type
pl: Typ

en: List
pl: Lista

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Enabled
pl: Włączony

en: view
pl: pokaż

en: Edit
pl: Edytuj

en: Weight
pl: Waga

en: edit
pl: edytuj

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Save
pl: Zachowaj

en: View
pl: Pokaż

en: Override title
pl: Nadpisz tytuł

en: Comment
pl: Odpowiedź

en: configure
pl: konfiguruj

en: Blacklists
pl: Czarna lista

en: Blacklist
pl: Czarna lista

en: Word count
pl: Liczba słów

en: Languages
pl: Języki

en: !date by !username
pl: !date przez !username

en: revert
pl: przywróć

en: Revision
pl: Wersja

en: current revision
pl: aktualna wersja

en: Duplicate
pl: Zduplikowany

en: %title has been deleted.
pl: %title został usunięty.

en: Miscellaneous
pl: Inne

en: Keyword
pl: Słowo kluczowe

en: Case sensitive
pl: Wielkość liter ma znaczenie

en: export
pl: eksportuj

en: Punctuation
pl: Interpunkcja

en: Compare
pl: Porównaj

en: User interface text
pl: Tekst interfejsu użytkownika
