Text Review (6.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: enabled
fa: فعال شده

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: لیست

en: Cancel
fa: انصراف

en: Description
fa: توصیف

en: Enabled
fa: فعال شده

en: view
fa: نمایش

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود اطلاعات

en: Export
fa: صادر کردن

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Comment
fa: نظر

en: configure
fa: پیکر بندی

en: Languages
fa: زبان ها

en: !date by !username
fa: !date توسط !username

en: revert
fa: برگشت

en: Revision
fa: بازبینی

en: current revision
fa: ویرایش فعلی

en: Case sensitive
fa: حساس نسبت به بزرگ يا کوچک بودن حرف
