Text Review (6.x-1.0) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: enabled
fa: فعال

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Enabled
fa: فعال

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Override title
fa: بازنویسی عنوان

en: Comment
fa: دیدگاه

en: configure
fa: پیکربندی

en: Ignore
fa: چشم پوشی

en: Word count
fa: شمارش کلمات

en: duplicate
fa: تکراری

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: !date by !username
fa: !date توسط !username

en: revert
fa: بازگشت

en: Revision
fa: نسخه

en: current revision
fa: نسخه فعلی

en: Duplicate
fa: تکرار

en: %title has been deleted.
fa: %title حذف شد.

en: Miscellaneous
fa: متفرقه

en: Keyword
fa: کلید واژه

en: Case sensitive
fa: حساس به بزرگی و کوچکی حروف

en: export
fa: صدور

en: User interface text
fa: متن رابط کاربری

en: Difference
fa: تفاوت
