Text Review (6.x-1.0) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: enabled
hi: सक्रिय

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: edit
hi: संपादन करें

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: configure
hi: विन्यास करें

en: Ignore
hi: ध्यान न दे

en: Languages
hi: भाषायें

en: !date by !username
hi: !date द्वारा !username

en: revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revision
hi: संशोधन

en: current revision
hi: मौजूदा सुधारण

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: %title has been deleted.
hi: %title हटा दिया गया है।

en: Case sensitive
hi: अक्षर संवेदनशील
