Text Review (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: enabled
it: attivato

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Override title
it: Forzatura titolo

en: Comment
it: Commento

en: configure
it: configura

en: Ignore
it: Ignora

en: Word count
it: Conteggio parole

en: Languages
it: Lingue

en: Match type
it: Corrispondenza del tipo

en: !date by !username
it: !date, di !username

en: revert
it: ripristina

en: Revision
it: Revisione

en: current revision
it: revisione attuale

en: Duplicate
it: Duplicata

en: %title has been deleted.
it: %title è stato eliminato.

en: Miscellaneous
it: Miscellanea

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Case sensitive
it: Distingui maiuscole/minuscole

en: export
it: esporta

en: Punctuation
it: Punteggiatura

en: Compare
it: Confronta

en: User interface text
it: Testo dell'interfaccia utente
