Text Review (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Title
pt: Título

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: enabled
pt: ativo

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Ativado

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: Override title
pt: Substituir título

en: configure
pt: configurar

en: Blacklists
pt: Listas negras

en: Ignore
pt: Ignorar

en: Blacklist
pt: Lista negra

en: Word count
pt: Número de palavras

en: Languages
pt: Idiomas

en: !date by !username
pt: !date por !username

en: revert
pt: reverter

en: Revision
pt: Revisão

en: current revision
pt: revisão actual

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: %title has been deleted.
pt: %title foi eliminado.

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Case sensitive
pt: Maiúsculas e minúsculas

en: export
pt: exportar

en: Punctuation
pt: Pontuação

en: Compare
pt: Comparar

en: User interface text
pt: Utilize o texto da interface
