Text Review (6.x-1.0) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: enabled
tr: etkin

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Enabled
tr: Etkin

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: edit
tr: düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Override title
tr: Başlığın üzerine yaz

en: Comment
tr: Yorum

en: configure
tr: yapılandır

en: Ignore
tr: Yoksay

en: Languages
tr: Diller

en: !date by !username
tr: !date !username

en: revert
tr: geri al

en: Revision
tr: Sürüm

en: current revision
tr: güncel sürüm

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: %title has been deleted.
tr: %title silindi.

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harfe duyarlı

en: export
tr: dışarı ver

en: Punctuation
tr: Noktalama işaretleri

en: Input filter
tr: Giriş filtresi

en: User interface text
tr: Kullanıcı arayüz metni
