Tribune (6.x-1.10) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: enabled
fa: فعال

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توضیحات

en: Enabled
fa: فعال

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: History
fa: تاریخچه

en: tag
fa: برچسب

en: Post
fa: پست

en: Smiley
fa: شکلک

en: text
fa: متن

en: Key
fa: کلید

en: Display name
fa: نمایش نام

en: Moderation
fa: مدیریت

en: Shortcut
fa: میان‌بر

en: Anonymous user
fa: کاربر ناشناس

en: Information
fa: اطلاعات

en: Filter settings
fa: تنظیمات فیلتر
