Tribune (6.x-1.14) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: enabled
id: hidup

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Access
id: Akses

en: History
id: Riwayat

en: tag
id: Label

en: Post
id: Pos

en: Anonymous
id: Anonim

en: text
id: teks

en: Key
id: Kunci

en: Display name
id: Nama tampilan

en: Shortcut
id: Pintasan

en: Anonymous user
id: Pengguna anonim

en: Information
id: Informasi

en: Filter settings
id: Pengaturan filter
