Tribune (6.x-1.14) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: enabled
pt: ativo

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Ativado

en: Search
pt: Pesquisar

en: None
pt: Nenhum

en: Message
pt: Mensagem

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Guardar

en: Access
pt: Acesso

en: Post
pt: Publicar

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Authenticated users
pt: Utilizadores autenticados

en: text
pt: texto

en: Key
pt: Chave

en: Time format
pt: Formato da hora

en: Display name
pt: Nome da vista

en: Moderation
pt: Moderação

en: Shortcut
pt: Atalho

en: Anonymous user
pt: Utilizador anónimo

en: Information
pt: Informação

en: All users
pt: Todos os utilizadores

en: Active users
pt: Utilizadores ativos

en: Filter settings
pt: Definições dos filtros

en: Last messages at the bottom
pt: Últimas mensagens no final

en: Last messages at the top
pt: Últimas mensagens no topo
