Tribune (6.x-2.0-beta2) - en to ast translation catalogue (16 entries)

en: Reset to defaults
ast: Valores predefiníos

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Enabled
ast: Activáu

en: Size
ast: Tamañu

en: Search
ast: Guetar

en: None
ast: Nengún

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Save
ast: Guardar

en: History
ast: Historial

en: Post
ast: Espublizar

en: Filters
ast: Filtros

en: text
ast: testu

en: Key
ast: Llave
