Tribune (6.x-2.0-beta2) - en to bg translation catalogue (19 entries)

en: Reset to defaults
bg: Възстанови стойностите по подразбиране

en: enabled
bg: включено

en: Delete
bg: Изтриване

en: Type
bg: Тип

en: Description
bg: Описание

en: Enabled
bg: Активиран

en: Size
bg: Размер

en: Search
bg: Търсене

en: None
bg: Няма

en: The configuration options have been saved.
bg: Опциите за настройка са записани.

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: Save
bg: Запази

en: History
bg: Хронология

en: The configuration options have been reset to their default values.
bg: Опциите за настройка са възстановени на стойности по подразбиране.

en: Post
bg: Публикация

en: Filters
bg: Филтри

en: Read only
bg: Само четене

en: Anonymous user
bg: Анонимен
