Tribune (6.x-2.0-beta2) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Reset to defaults
fa: بازگرداندن به پيش‌فرض

en: enabled
fa: فعال شده

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توصیف

en: Enabled
fa: فعال شده

en: Size
fa: اندازه

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: خالی

en: The configuration options have been saved.
fa: گزینه‌های پیکربندی ذخیره شدند.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: History
fa: تاریخچه

en: The configuration options have been reset to their default values.
fa: گزینه‌های پیکربندی به مقادیر پیش‌فرض‌شان باز نشانی شدند.

en: Post
fa: ارسال

en: Filters
fa: فیلترها

en: Read only
fa: فقط خواندنی
