Tribune (6.x-2.0-beta2) - en to hr translation catalogue (23 entries)

en: Reset to defaults
hr: Povrat na zadane postavke

en: enabled
hr: omogućeno

en: Delete
hr: Izbriši

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Size
hr: Veličina

en: Search
hr: Pretraga

en: None
hr: Nema

en: The configuration options have been saved.
hr: Konfiguracija je spremljena.

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Save
hr: Spremi

en: History
hr: Povijest

en: The configuration options have been reset to their default values.
hr: Postavke su poništene na njihovu zadanu vrijednost.

en: Post
hr: Članak (Post)

en: Filters
hr: Filteri

en: text
hr: tekst

en: Key
hr: Ključ

en: Read only
hr: Samo za čitanje

en: Shortcut
hr: Prečac

en: Anonymous user
hr: Anonimni korisnik

en: Search messages
hr: Pretraži poruke
