Tribune (6.x-2.0-beta2) - en to hu translation catalogue (32 entries)

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: enabled
hu: engedélyezett

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: History
hu: Történet

en: The configuration options have been reset to their default values.
hu: A beállítások vissza lettek állítva az alapértelmezés szerinti értékükre.

en: tag
hu: címke

en: Post
hu: Tartalom

en: Example
hu: Példa

en: Smiley
hu: Szmájli

en: Acronyms
hu: Rövidítések

en: Filters
hu: Szűrők

en: text
hu: szöveg

en: Key
hu: Kulcs

en: Display name
hu: Megjelenítési név

en: Moderation
hu: Moderálás

en: Read only
hu: Csak olvasható

en: Shortcut
hu: Gyorshivatkozás

en: Anonymous user
hu: Névtelen felhasználó

en: Information
hu: Információ

en: Modifier
hu: Módosító

en: Filter settings
hu: Szűrő beállításai

en: Search messages
hu: Üzenetek keresése
