Tribune (6.x-2.0-beta2) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Reset to defaults
ja: デフォルトに戻す

en: enabled
ja: 有効

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: Size
ja: サイズ

en: Search
ja: 検索

en: None
ja: なし

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Settings
ja: 環境設定

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: History
ja: 履歴

en: The configuration options have been reset to their default values.
ja: 設定オプションがデフォルトの値に戻されました。

en: Post
ja: 投稿

en: Example
ja: 例

en: Filters
ja: フィルター

en: text
ja: テキスト

en: Key
ja: キー

en: Display name
ja: 表示名

en: Moderation
ja: モデレート

en: Read only
ja: 表示のみ

en: Shortcut
ja: ショートカット

en: Anonymous user
ja: 匿名ユーザー

en: Information
ja: 情報

en: Reload
ja: 再読込

en: Filter settings
ja: フィルター設定

en: Search messages
ja: メッセージを検索
