Tribune (6.x-2.0-beta2) - en to jv translation catalogue (16 entries)

en: Reset to defaults
jv: Balékna nang asliné

en: Delete
jv: Busek

en: Type
jv: Tipe

en: Description
jv: Katrangan

en: Enabled
jv: Urip

en: Size
jv: Ukuran

en: Search
jv: Goléki

en: None
jv: Nihil

en: The configuration options have been saved.
jv: Opsi konfigurasi wis disimpen

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Save
jv: Simpen

en: History
jv: Sejarah

en: The configuration options have been reset to their default values.
jv: Opsi konfigurasi wis dibalekna nang nilai asline.

en: Example
jv: Contoné

en: Shortcut
jv: Dalan pintas
