Tribune (6.x-2.0-beta2) - en to kn translation catalogue (22 entries)

en: Reset to defaults
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತವಾದದ್ದಕ್ಕೆ  ಮರಳಿಸು

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: Post
kn: ಬರಹ

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: Read only
kn: ಓದಲು ಮಾತ್ರ

en: Shortcut
kn: ಶಾರ್ಟ್-ಕಟ್

en: Information
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Reload
kn: ಪುನ್ಶೇತನಗೊಳಿಸು
