Tribune (6.x-2.0-beta2) - en to ku translation catalogue (24 entries)

en: Reset to defaults
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری بنەڕەتی

en: enabled
ku: چالاکە

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Type
ku: جۆر

en: Description
ku: دەربارە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Size
ku: قەبارە

en: Search
ku: گەڕان

en: None
ku: هیچ

en: The configuration options have been saved.
ku: هەڵبژردنەکانی ڕێکخستن پاشەکەوت کرا.

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: History
ku: مێژوو

en: The configuration options have been reset to their default values.
ku: هەڵبژرادنەکانی ڕێکخستن گەڕێنرانەوە سەر نرخە بنەڕەتییەکانی خۆیان.

en: Post
ku: بڵاوکراوە

en: Filters
ku: پاڵێوەرەکان

en: text
ku: دەق

en: Key
ku: کلیل

en: Read only
ku: تەنها خوێندنەوە

en: Shortcut
ku: قەدبڕ

en: Anonymous user
ku: بەکارهێنەری نەناسراو

en: Information
ku: زانیاری

en: Filter settings
ku: ڕێکخستنەکانی پاڵێو
