Tribune (6.x-2.0-beta2) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Reset to defaults
pt: Restaurar as configurações padrão

en: enabled
pt: habilitado

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Ativado

en: Size
pt: Tamanho

en: Search
pt: Buscar

en: None
pt: Nenhum

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Salvar

en: History
pt: Histórico

en: The configuration options have been reset to their default values.
pt: As configurações foram restauradas aos valores padrão.

en: Example
pt: Exemplo

en: Filters
pt: Filtros

en: text
pt: texto

en: Key
pt: Chave

en: Read only
pt: Apenas leitura

en: Shortcut
pt: Atalho

en: Anonymous user
pt: Usuário anônimo

en: Information
pt: Informações

en: Filter settings
pt: Configurações de filtro

en: Search messages
pt: Procurar mensagens
