Tribune (6.x-2.0-beta2) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: enabled
ro: activat

en: Delete
ro: Şterge

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: The configuration options have been saved.
ro: Opţiunile de configurare au fost salvate.

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: History
ro: Istoric

en: The configuration options have been reset to their default values.
ro: Opţiunile de configurare au fost stabilite la valorile lor implicite.

en: Post
ro: Articol

en: Example
ro: Exemplu

en: Filters
ro: Filtre

en: Key
ro: Cheie

en: Read only
ro: Numai citire

en: Shortcut
ro: Scurtătură

en: Anonymous user
ro: Utilizatorul anonim

en: Information
ro: Informații

en: Filter settings
ro: Setări filtru
