Tribune (6.x-2.0-beta2) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara geri dön

en: enabled
tr: etkin

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tür

en: Description
tr: Açıklama

en: Enabled
tr: Etkin

en: Size
tr: Boyut

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: History
tr: Geçmiş

en: The configuration options have been reset to their default values.
tr: Yapılandırma seçenekleri öntanımlı değerlerine getirildi.

en: Post
tr: Gönderi

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: text
tr: metin

en: Key
tr: Anahtar

en: Read only
tr: Sadece okunur

en: Shortcut
tr: Kısayol

en: Anonymous user
tr: Misafir kullanıcı

en: Information
tr: Bilgi

en: Filter settings
tr: Filtre ayarları
