Tribune (6.x-2.0-beta2) - en to vi translation catalogue (22 entries)

en: Reset to defaults
vi: Trả về mặc định

en: enabled
vi: bật

en: Delete
vi: Xóa

en: Type
vi: Kiểu

en: Description
vi: Mô tả

en: Enabled
vi: Bật

en: Size
vi: Dung lượng

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: None
vi: Không có

en: The configuration options have been saved.
vi: Các tùy chọn cấu hình đã được lưu lại.

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Save
vi: Lưu

en: History
vi: Lịch sử

en: The configuration options have been reset to their default values.
vi: Các tùy chọn cấu hình đã được trả về giá trị mặc định.

en: Post
vi: Bài gửi

en: Filters
vi: Các bộ lọc

en: text
vi: văn bản

en: Key
vi: Khóa

en: Read only
vi: Chỉ được đọc

en: Anonymous user
vi: Người dùng nặc danh

en: Information
vi: Thông tin
