Trick Question (6.x-1.0) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Forms
fa: فرم‌ها

en: Cancel
fa: لغو

en: Save
fa: ذخیره

en: Question
fa: سوال

en: Answer
fa: پاسخ

en: Explanation
fa: توضیح
