Tripletex (6.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (46 entries)

en: E-mail
de: E-Mail

en: Currency
de: Währung

en: Date
de: Datum

en: Country
de: Land

en: Settings
de: Einstellungen

en: Import
de: Importieren

en: Export
de: Exportieren

en: Save
de: Speichern

en: Number of items
de: Anzahl der Elemente

en: Total
de: Gesamt

en: Default settings
de: Standardeinstellungen

en: Amount
de: Betrag

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Mobile
de: Mobil

en: Postcode
de: Postleitzahl

en: Invoice
de: Rechnung

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: Anonymous
de: Gast

en: Remaining
de: Verbleibend

en: City
de: Stadt

en: Postal code
de: Postleitzahl

en: State/Province
de: Bundesland/Region

en: Due
de: fällig am

en: Billing address
de: Rechnungsanschrift

en: Payment method
de: Zahlungsmethode

en: User Id
de: Benutzer-ID

en: Payment received
de: Zahlung erhalten

en: Submit order
de: Bestellung absenden

en: Import products
de: Artikel Importieren

en: Do not collect
de: Keine sammeln

en: Credentials
de: Zugangsdaten

en: Proceed to payment
de: Gehen Sie zur Zahlung

en: Clear form
de: Formular leeren

en: Product price
de: Produktpreis

en: Street 1
de: Strasse und Hausnummer

en: Street 2
de: Adresse (Zusatz)

en: Primary key
de: Primärschlüssel

en: Invoice id
de: Rechnungsnummer

en: Default country code
de: Standard-Ländercode

en: Unit price
de: Einzelpreis

en: Order number
de: Bestellnummer

en: No payment
de: Keine Bezahlung

en: Default language code
de: Standard Sprachkürzel

en: Create invoice
de: Rechnung erstellen

en: All products
de: Alle Produkte
