Tripletex (6.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Currency
it: Valuta

en: Date
it: Data

en: Country
it: Paese

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: Number of items
it: Numero di elementi

en: Total
it: Totale

en: Default settings
it: Impostazioni predefinite

en: Amount
it: Importo

en: Phone
it: Telefono

en: Invoice
it: Fattura

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Anonymous
it: Anonimo

en: City
it: Città

en: Postal code
it: Codice postale

en: State/Province
it: Stato/Provincia

en: Billing address
it: Indirizzo di fatturazione

en: Payment method
it: Metodo di pagamento

en: Payment received
it: Pagamento ricevuto

en: Submit order
it: Invia ordine

en: Do not collect
it: Non raccogliere

en: Proceed to payment
it: Procedi al pagamento

en: Unit price
it: Prezzo unitario

en: Order number
it: Numero d'ordine
