Trotoar (6.x-1.2) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Help
fa: راهنما

en: Left sidebar
fa: کناره چپ

en: Right sidebar
fa: کناره راست

en: Footer
fa: پاورقی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
