Taxonomy Required per Node Type (6.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить настройки

en: Reset to defaults
ru: Вернуться к исходным

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Edit
ru: Изменить

en: Required
ru: Обязательно

en: Default
ru: По умолчанию

en: Node type
ru: Тип материала

en: Not required
ru: Не требуется
