Taxonomy Required per Node Type (6.x-1.0) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Reset to defaults
uk: Скинути до початкових значень

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Default
uk: Базово

en: Node type
uk: Тип матеріалу

en: Not required
uk: Не вимагається
