Taxonomy Required per Node Type (6.x-1.2) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Reset to defaults
fr: Revenir aux valeurs par défaut

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Edit
fr: Modifier

en: Required
fr: Requis

en: Default
fr: Par défaut

en: Node type
fr: Type de nœud
