Taxonomy Required per Node Type (6.x-1.3) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Reset to defaults
de: Auf Standardwerte zurücksetzen

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Required
de: Erforderlich

en: Default
de: Standard

en: Node type
de: Inhaltstyp

en: Not required
de: Nicht erforderlich
