Taxonomy Required per Node Type (6.x-1.3) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Reset to defaults
hi: दोबारा से डीफॉल्ट में स्थापित करें।

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Node type
hi: नोड प्रकार
