Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha1) - en to bg translation catalogue (15 entries)

en: Title
bg: Заглавие

en: Body
bg: Съдържание

en: Prefix
bg: Префикс

en: Suffix
bg: Суфикс

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Operations
bg: Действия

en: List
bg: Списък

en: view
bg: преглед

en: Edit
bg: Редактирай

en: edit
bg: редактирай

en: Add
bg: Добави

en: Teaser
bg: Резюме

en: Details
bg: Детайли

en: Duration
bg: Период
