Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (42 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Suffix
ca: Sufix

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: List
ca: Llistat

en: view
ca: mostra

en: Edit
ca: Edita

en: edit
ca: edita

en: Add
ca: Afegeix

en: Teaser
ca: Resum

en: Details
ca: Detalls

en: Case
ca: Cas

en: Duration
ca: Durada

en: Thousands separator
ca: Separador de milers

en: Precision
ca: Precisió

en: Decimal point
ca: Punt decimal

en: Capitalize first letter
ca: La primera lletra en majúscules

en: Allow multiple arguments to work together.
ca: Permet múltiples paràmetres per actuar junts.

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
ca: Si se selecciona, múltiples instàncies d'aquest paràmetre poden treballar plegades, com si es proporcionessin múltiples termes al mateix argument. Aquest paràmetre no és compatible amb el de "Redueix els duplicats".

en: Do not display items with no value in summary
ca: No mostris elements sense valor al resum

en: Glossary mode
ca: Mode glossari

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
ca: El mode glossari aplica un límit al nombre de caràcters utilitzats als paràmetres, el qual permet a la vista resum actuar com a glossari.

en: Character limit
ca: Límit de caràcters

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
ca: Quants caràcters del paràmetre s'utilitzaran per filtrar. Si s'estableix a 1, tots els camps que comencin amb la lletra del paràmetre es tindran en compte.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
ca: Quan s'imprimeixi el resultat del paràmetre, com cal transformar les majúscules/minúscules.

en: No transform
ca: No transformis

en: Upper case
ca: Majúscules

en: Lower case
ca: Minúscules

en: Capitalize each word
ca: Posa en majúscules cada paraula

en: Case in path
ca: Majúscules/minúscules al camí

en: Transform spaces to dashes in URL
ca: Transforma els espais a guions a la URL

en: Round
ca: Arrodoneix

en: If checked, the number will be rounded.
ca: Si se selecciona, el número s'arrodonirà.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
ca: Especifiqueu quants dígits cal mostrar després del punt decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
ca: Caràcter que voleu fer servir com a separador de decimals.

en: What single character to use as the thousands separator.
ca: Caràcter que voleu fer servir com a separador de milers.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
ca: Text a afegir abans d'un nombre, com per exemple un símbol de moneda.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
ca: Text a afegir després d'un nombre, com per exemple un símbol de moneda.

en: When printing url paths, how to transform the case of the argument. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
ca: Quan s'imprimeixi els camins URL, com cal transformar les majúscules/minúscules del paràmetre. No utilitzeu això a no ser que estigueu usant Postgres ja que utilitza comparacions sensibles a majúscules.

en: Dependencies
ca: Dependències
