Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (43 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: List
fi: Lista

en: view
fi: näkymä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: edit
fi: muokkaa

en: Add
fi: Lisää

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Case
fi: Asia

en: Duration
fi: Kesto

en: Selector
fi: Valitsin

en: Thousands separator
fi: Tuhaterotin

en: Precision
fi: Tarkkuus

en: Contexts
fi: Kontekstit

en: Decimal point
fi: Desimaalipiste

en: Allow multiple arguments to work together.
fi: Salli useiden argumenttien toimia yhdessä.

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
fi: Mikäli valittuna, useat eri instanssit tästä argumentsista voivat työskennellä yhdessä avain kuin argumentille olisi syötetty useita eri arvoja. Asetus ei ole yhteensopiva "Vähennä päällekkäisyyksiä" asetuksen kanssa.

en: Do not display items with no value in summary
fi: Älä näytä yhteenvedossa argumentteja joilla ei ole arvoa

en: Glossary mode
fi: Sanalistamuoto

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
fi: Sanalistamuoto rajoittaa argumentissa käytettävien sanojen määrää mikä tarkoittaa että näkymä voi toimia sanastona.

en: Character limit
fi: Kirjainmäärärajoitus

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
fi: Kuinka monta kirjainta vastaan argumentti suodatetaan. Mikäli luvuksi on asetettu 1, kaikki argumentissä määritetyllä kirjaimella alkavat sanat täyttäisivät ehdon.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
fi: Muutetaanko isot kirjaimet pieniksi tai toisin päin tulostettaessa argumentin tuloksia.

en: No transform
fi: Ei muunnosta

en: Upper case
fi: Isot kirjaimet

en: Lower case
fi: Pienet kirjaimet

en: Capitalize each word
fi: Muuta jokaisen sanan ensimmäinen kirjain isoksi kirjaimeksi

en: Case in path
fi: Isot / pienet kirjaimet polussa

en: Transform spaces to dashes in URL
fi: Muunna välilyönnit alaviivoiksi URLeissa

en: Round
fi: Pyöristä

en: If checked, the number will be rounded.
fi: Jos valittuna arvo pyöristetään.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
fi: Määrittele kuinka monta lukua näytetään desimaalipilkun jälkeen.

en: What single character to use as a decimal point.
fi: Mitä yksittäistä merkkiä käytetään desimaalipisteenä.

en: What single character to use as the thousands separator.
fi: Mitä merkkiä käytetään tuhatlukujen erottajana.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
fi: Numeroa ennen sijoitettava teksti, esimerkiksi valuuttayksikön merkki.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
fi: Numeron jälkeen sijoitettava teksti, esimerkiksi valuuttayksikön merkki.

en: Dependencies
fi: Riippuvuudet
