Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (46 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: List
hu: Lista

en: view
hu: megtekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: edit
hu: szerkesztés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Details
hu: Részletek

en: Case
hu: Ügy

en: Duration
hu: Időtartam

en: Selector
hu: Kiválasztó

en: Thousands separator
hu: Ezres elválasztó

en: Precision
hu: Pontosság

en: Contexts
hu: Környezetek

en: Nid
hu: Tartalom azonosító

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Capitalize first letter
hu: Naggyá alakítja az első betűt

en: Allow multiple arguments to work together.
hu: Több argumentum együttműködésének engedélyezése.

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
hu: Kiválasztása esetén ezen argumentum összetett hivatkozásai képesek egymással együtt dolgozni, mivel az összetett kifejezések ugyanazzal az argumentummal lettek ellátva. Ez a beállítás nem működik együtt az „Ismétlődések csökkentése” beállítással.

en: Do not display items with no value in summary
hu: Az összefoglalóban ne jelenjenek meg az értékkel nem rendelkező elemek

en: Glossary mode
hu: Összegző mód

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
hu: Az összegző mód az argumentumban használt karakterek számát korlátozza, ami lehetővé teszi, hogy az összegző nézet szószedetként működjön.

en: Character limit
hu: Karakterszám korlátja

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
hu: Az argumentum hány karakterét kell használni a szűréshez. Ha 1-re van állítva, akkor az argumentumban minden betűvel kezdődő mező egyezni fog.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
hu: Az argumentum eredmények kiírásakor miként legyenek átalakítva a betűk.

en: No transform
hu: Nincs átalakítás

en: Upper case
hu: Nagybetűs

en: Lower case
hu: Kisbetűs

en: Capitalize each word
hu: Naggyá alakít minden szót

en: Case in path
hu: Betűk az útvonalban

en: Transform spaces to dashes in URL
hu: Szóközök kötőjelekké alakítása a webcímben

en: Round
hu: Kerekítés

en: If checked, the number will be rounded.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a szám kerekítve lesz.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
hu: Megadható, hogy hány számjegy jelenjen meg a tizedespont után.

en: What single character to use as a decimal point.
hu: Mely karaktert használja tizedespontnak.

en: What single character to use as the thousands separator.
hu: Mely karaktert használja ezres elválasztónak.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
hu: A szám elé helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
hu: A szám után helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: When printing url paths, how to transform the case of the argument. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
hu: Webcímútvonalak kiírásakor miként kell átalakítani az argumentum betűit. Nem szabad használni, kivéve kis és nagybetű érzékeny összehasonlításokat alkalmazó Postgres adatbázissal.

en: Dependencies
hu: Függőségek
