Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (22 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Prefix
is: Forskeyti

en: Suffix
is: Viðskeyti

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: List
is: Listi

en: view
is: skoða

en: Edit
is: Breyta

en: edit
is: breyta

en: Add
is: Bæta við

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Details
is: Nánar

en: Thousands separator
is: Þúsundaskil

en: Decimal point
is: Tugabrotsskil

en: Upper case
is: Hástafir

en: Lower case
is: Lágstafir

en: Capitalize each word
is: Byrja hvert orð með hástaf

en: What single character to use as a decimal point.
is: Hvaða staf á að nota sem tugabrotsskil.

en: What single character to use as the thousands separator.
is: Hvaða staf á að nota sem þúsundaskil.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
is: Texti til að setja fyrir framan tölustafinn, eins og tákn gjaldmiðils.
