Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (17 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: List
jv: Daftar

en: view
jv: tampilan

en: Edit
jv: Sunting

en: edit
jv: sunting

en: Add
jv: Tambah

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: Details
jv: Lengkapé

en: Case
jv: Kasus

en: Precision
jv: Ketepatan

en: Decimal point
jv: Titik desimal
