Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha1) - en to lt translation catalogue (22 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Body
lt: Turinys

en: Prefix
lt: Priešdėlis

en: Suffix
lt: Priesaga

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Submit
lt: Siųsti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: List
lt: Sąrašas

en: view
lt: peržiūrėti

en: Edit
lt: Redaguoti

en: edit
lt: redaguoti

en: Add
lt: Pridėti

en: Teaser
lt: Įžanga

en: Details
lt: Išsamiai

en: Case
lt: Užduotis

en: Duration
lt: Laikas

en: Precision
lt: Tikslumas

en: Decimal point
lt: Dešimtainis taškas

en: Allow multiple arguments to work together.
lt: Leisti daugiau nei vieną argumentą.

en: Character limit
lt: Simbolių limitas

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
lt: Tekstas už skaičiaus, tarkim valiutos simbolis.

en: Dependencies
lt: Priklausomybės
