Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (15 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Body
ne: मुख्य भाग

en: Prefix
ne: उपसर्ग

en: Suffix
ne: प्रत्यय

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: List
ne: सूचि

en: view
ne: दृश्य

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Add
ne: जोड्नुहोस

en: Details
ne: विस्तृत

en: Precision
ne: सुक्ष्मता

en: Dependencies
ne: आश्रित
