Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: List
ar: لائحة

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: edit
ar: تحرير

en: Add
ar: إضافة

en: Teaser
ar: موجز

en: Details
ar: التفاصيل

en: Case
ar: شكل الحروف

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Precision
ar: الدقة

en: Decimal point
ar: نقطة عشرية

en: Capitalize first letter
ar: تكبير أول حرف

en: Do not display items with no value in summary
ar: عدم عرض العناصر التي لا قيمة لها في الملخص

en: Character limit
ar: أقصى حد للحروف

en: No transform
ar: بدون تغيير

en: Upper case
ar: حروف كبيرة

en: Lower case
ar: حروف صغيرة

en: Capitalize each word
ar: تكبير كل كلمة

en: Case in path
ar: شكل الحروف في المسار

en: Transform spaces to dashes in URL
ar: تغيير المسافات إلى عوارض في المسارات URL

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
ar: النص الي يسبق الرقم مثل رموز العملات

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
ar: النص الي يتبع الرقم مثل رموز العملات

en: Dependencies
ar: المتطلبات
