Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (11 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: List
bn: তালিকা

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Details
bn: বিস্তারিত
