Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha2) - en to bo translation catalogue (36 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: Prefix
bo: སྔོན་བཏགས

en: Suffix
bo: མཇུག་རྟགས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: view
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: Teaser
bo: གནད་བསྡུས

en: Details
bo: ཞིབ་ཕྲ

en: Case
bo: གནས་ཚུལ

en: Duration
bo: དུས་ཡུན

en: Precision
bo: ཞིབ་ཚད

en: Contexts
bo: ནང་དོན་གོང་འོག

en: Decimal point
bo: སིལ་གྲངས་ཚེག

en: Capitalize first letter
bo: ཡི་གེ་དང་པོ་ཆེ་འབྲི་བྱེད་པ

en: Do not display items with no value in summary
bo: ཐོབ་གྲངས་མེད་པའི་ནང་ཚན་དག་མཇུག་སྡོམ་དུ་སྟོན་མི་དགོས

en: Glossary mode
bo: ཐ་སྙད་རེའུ་མིག་གི་རྣམ་པ

en: Character limit
bo: ཡིག་འབྲུའི་ཚོད་འཛིན

en: No transform
bo: འགྱུར་ལྡོག་མེད

en: Upper case
bo: ཆེ་འབྲི

en: Lower case
bo: ཆུང་འབྲི

en: Capitalize each word
bo: ཡི་གེ་ཡོད་ཚད་ཆེ་འབྲི་བྱེད་པ

en: Case in path
bo: སྦྲེལ་ལམ་ནང་གི་བྲིས་ཆེ་ཆུང

en: Transform spaces to dashes in URL
bo: URL ཁྲོད་ཀྱི་སྟོང་ཆ་དག་འཕྲེད་ཐིག་ལ་སྒྱུར་བ

en: Round
bo: བཞི་དོར་ལྔ་འཕེལ

en: If checked, the number will be rounded.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། གྲངས་ཀ་དེ་བཞི་འདོར་ལྔ་འཕེལ་བྱེད་ངེས།

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
bo: སིལ་གྲངས་ཚེག་རྒྱབ་ཏུ་གྲངས་གནས་ག་ཚོད་འཆར་དགོས་པར་གཏན་ཁེལ་བྱོས།

en: What single character to use as a decimal point.
bo: ཡིག་འབྲུ་རྐྱང་བ་གང་ཞིག་གིས་སིལ་གྲངས་ཀྱི་ཚེག་བྱེད་དགོས།

en: What single character to use as the thousands separator.
bo: ཡིག་འབྲུ་རྐྱང་བ་གང་ཞིག་གིས་དབྱེ་མཚམས་རྟགས་བྱེད་དགོས།

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
bo: གྲངས་ཀའི་མདུན་དུ་འཇོག་པའི་ཡི་གེ དཔེར་ན་དངུལ་གྱི་རྟགས་ལྟ་བུ།

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
bo: གྲངས་ཀའི་མཇུག་ཏུ་འཇོག་པའི་ཡི་གེ དཔེར་ན་དངུལ་གྱི་རྟགས་ལྟ་བུ།
