Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: List
fa: فهرست

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: ویرایش

en: edit
fa: ویرایش

en: Add
fa: افزودن

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Details
fa: جزئیات

en: Case
fa: مورد

en: Duration
fa: مدت

en: Thousands separator
fa: جداکننده هزارگان

en: Precision
fa: دقت

en: Contexts
fa: زمینه‌ها

en: Decimal point
fa: ممیز دهدهی

en: Do not display items with no value in summary
fa: آیتم های بدون مقدار را در خلاصه نمایش نده.

en: Glossary mode
fa: حالت واژه نامه

en: Upper case
fa: حروف بزرگ

en: Lower case
fa: حروف کوچک

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها
